Způsob přípravy

Překapávaný ječmen

Tato metoda je velmi populární v USA, ale i v České republice. Nechá se požadované množství teplé vody zkapat do filtru s množstvím FITNESS BARLEY®, který potom odfiltrovaný přeteče do nádoby. Síla ječmene se liší v závislosti od poměru vody a ječmene, ale je obvykle slabší než espresso. V evropských zemích je dávkování 1 šálek asi 150 ml na 10g sypaného ječmene.

Zalévaný ječmen

Je to nejstarší a nejjednodušší metoda, která byla poprvé použita v 18. století. Konvici naplníme požadovaným množstvím vody, kterou necháme vařit, následně zalijeme FITNESS BARLEY® převařenou vodou. Doba louhování jsou 3 minuty.

Turecký způsob (arabský styl)

Podle této metody je třeba tradičně přidat cukr do FITNESS BARLEY®. Na přípravu je potřebná nádoba „ibrick“. Nejprve přidejte cukr, potom FITNESS BARLEY® a vodu a nechte vařit. V momentě kdy ječmen začne vřít, odstraňte ibrik z varné desky a smíchejte. Můžete uvést do varu ještě 2-3 krát. Výsledek je silný ječmen s pěnou navrchu a usazeninou na dně, pije se z malých šálků.

Francouzský přetlačovaný ječmen

Tento starověký evropský způsob přípravy dá silnější charakter Vašemu šálku FITNESS BARLEY®. Do skleněné nádoby dáme FITNESS BARLEY® a zalijeme vroucí vodou a necháme 4-7 minut vylouhovat. Následně tlačíme vrchní díl nádoby ke dnu, čímž se ječmen odfiltruje a čistý bez lógru se nalévá do šálku. Takto připravený ječmen by měl být konzumován v průběhu 20 minut po přípravě, aby se dlouho v nádobě nelouhoval. Dlouhodobější skladování se nedoporučuje.

Italská Moka

Známá jako „italská konvice“ anebo „caffettiera“, je troj-komorová konstrukce, kde se ve spodní části vaří voda, vroucí voda prochází přes filter s FITNESS BARLEY® do horní části přímo při varu na sporáku. Výsledný FITNESS BARLEY® (espresso ale bez pěny) se shromažďuje v horní části. Nápoj bude mít lahodnou chuť s intenzivní vůní bylin ječmene a koření. Doporučujeme použít cca. 6/7 g Fitness Barley na 1 šálek s obsahem 40-60 ml.

 

Příprava u FITNESS BARLEY® je stejná jako u klasické mleté kávy. FITNESS BARLEY® můžete pít teplý nebo po vychladnutí i studený. 2-3 šálky FITNESS BARLEY® jsou pro Vás výbornou alternativou denního nápoje.

Doporučujeme:  Přidejte do připraveného ječmene  FITNESS BARLEY® lžičku medu a trochu mléka a dostanete jemně karamelovu neodolatelnou chuť tohoto na živiny bohatého nápoje!

Pražený FITNESS BARLEY® můžete uvařit dle Vašeho uvážení do světlé barvy nebo až do tmavě kávové barvy. Čím tmavší barva, tím více potenciálních živin, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek najdete ve výsledném nápoji. To, že ječmen zalijete vroucí vodou vůbec nemění nebo nesnižuje jeho zdraví prospěšné vlastnosti, naopak (stejně jako u našich dalších produktů), teplá voda je schopná získat z dávky mnoho mikronizovaných bylinných živin a přenést je do Vašeho šálku. Následné filtrování nezastaví průchod aktivních částic ječmene a bylin do šálku. Výrobek neobsahuje tepelně citlivé látky, jejichž vlastnosti se mění anebo ničí po přelití vroucí vodou.

 “Soupeřky si nevybírám, ale tuhle kávu ano.”

Jarmila Ptáčníková

“Fitness ječmen o páté je mým denním rituálem.”

Barbora Kroupová

“Sensualcaffé mi dodává chuť pro celou noc!”

Jan Ticháček

“Jsem ráda, že je na trhu zdravá káva.”

Pavla Chvalovská