Způsob přípravy

Překapávaný ječmen

Tato metoda je velmi populární v USA, ale i v České republice. Nechá se požadované množství teplé vody zkapat do filtru s množstvím FITNESS BARLEY®, který potom odfiltrovaný přeteče do nádoby. Síla ječmene se liší v závislosti od poměru vody a ječmene, ale je obvykle slabší než espresso. V evropských zemích je dávkování 1 šálek asi 150 ml na 10g sypaného ječmene.

Zalévaný ječmen

Je to nejstarší a nejjednodušší metoda, která byla poprvé použita v 18. století. Konvici naplníme požadovaným množstvím vody, kterou necháme vařit, následně zalijeme FITNESS BARLEY® převařenou vodou. Doba louhování jsou 3 minuty.

Turecký způsob (arabský styl)

Podle této metody je třeba tradičně přidat cukr do FITNESS BARLEY®. Na přípravu je potřebná nádoba „ibrick“. Nejprve přidejte cukr, potom FITNESS BARLEY® a vodu a nechte vařit. V momentě kdy ječmen začne vřít, odstraňte ibrik z varné desky a smíchejte. Můžete uvést do varu ještě 2-3 krát. Výsledek je silný ječmen s pěnou navrchu a usazeninou na dně, pije se z malých šálků.

Francouzský přetlačovaný ječmen

Tento starověký evropský způsob přípravy dá silnější charakter Vašemu šálku FITNESS BARLEY®. Do skleněné nádoby dáme FITNESS BARLEY® a zalijeme vroucí vodou a necháme 4-7 minut vylouhovat. Následně tlačíme vrchní díl nádoby ke dnu, čímž se ječmen odfiltruje a čistý bez lógru se nalévá do šálku. Takto připravený ječmen by měl být konzumován v průběhu 20 minut po přípravě, aby se dlouho v nádobě nelouhoval. Dlouhodobější skladování se nedoporučuje.

Italská Moka

Známá jako „italská konvice“ anebo „caffettiera“, je troj-komorová konstrukce, kde se ve spodní části vaří voda, vroucí voda prochází přes filter s FITNESS BARLEY® do horní části přímo při varu na sporáku. Výsledný FITNESS BARLEY® (espresso ale bez pěny) se shromažďuje v horní části. Nápoj bude mít lahodnou chuť s intenzivní vůní bylin ječmene a koření. Doporučujeme použít cca. 6/7 g Fitness Barley na 1 šálek s obsahem 40-60 ml.

 

Příprava u FITNESS BARLEY® je stejná jako u klasické mleté kávy. FITNESS BARLEY® můžete pít teplý nebo po vychladnutí i studený. 2-3 šálky FITNESS BARLEY® jsou pro Vás výbornou alternativou denního nápoje.

Doporučujeme:  Přidejte do připraveného ječmene  FITNESS BARLEY® lžičku medu a trochu mléka a dostanete jemně karamelovu neodolatelnou chuť tohoto na živiny bohatého nápoje!

Pražený FITNESS BARLEY® můžete uvařit dle Vašeho uvážení do světlé barvy nebo až do tmavě kávové barvy. Čím tmavší barva, tím více potenciálních živin, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek najdete ve výsledném nápoji. To, že ječmen zalijete vroucí vodou vůbec nemění nebo nesnižuje jeho zdraví prospěšné vlastnosti, naopak (stejně jako u našich dalších produktů), teplá voda je schopná získat z dávky mnoho mikronizovaných bylinných živin a přenést je do Vašeho šálku. Následné filtrování nezastaví průchod aktivních částic ječmene a bylin do šálku. Výrobek neobsahuje tepelně citlivé látky, jejichž vlastnosti se mění anebo ničí po přelití vroucí vodou.

 “Jsem ráda, že je na trhu zdravá káva.”

Pavla Chvalovská

“Soupeřky si nevybírám, ale tuhle kávu ano.”

Jarmila Ptáčníková