Způsob přípravy

Espresso

Záleží na Vašem Presso stroji, 7g malá presso káva, 14g dvojitá presso káva. Vhodné pro: mletou i zrnkovou kávu FITNESS COFFEE®. Některé kávovary jsou přizpůsobeny na mletou i zrnkovou kávu.

Překapávaná káva

Tato metoda je velmi populární v USA, ale i v České republice. Nechá se požadované množství teplé vody zkapat do filtru s množstvím kávy FITNESS COFFEE®, která potom odfiltrovaná přeteče do nádoby. Síla kávy se liší v závislosti od poměru vody na kávu, ale je obvykle slabší než espresso. V evropských zemích je dávkování 1 šálek asi 150 ml. na 10g sypané mleté kávy. Vhodné pro: mletou kávu FITNESS COFFEE®.

Zalévaná káva

Je to nejstarší a nejjednodušší metoda a byla přijatá poprvé v 18. století. Konvici naplníme požadovaným množstvím vody, kterou necháme vařit, následně zalejeme kávu FITNESS COFFEE® převařenou vodou. Doba louhování jsou 3 minuty. Vhodné pro: mletou kávu FITNESS COFFEE®.

Turecká káva (arabský styl)

Podle této metody je třeba tradičně přidat cukr do kávy. Na přípravu je potřebná nádoba „ibrick“. Nejprve přidejte cukr, potom kávu FITNESS COFFEE® a vodu a nechte vařit. V momentě kdy káva začne vřít, odstraňte ibrik z varné desky a smíchejte. Můžete uvést do varu ještě 2-3 krát. Výsledek je silná káva s pěnou navrchu a usazeninou na dně, pije se z malých šálků. Vhodné pro: mletou kávu FITNESS COFFEE®.

Francouzská přetlačovaná káva

Tento starověký evropský způsob přípravy dá silnější charakter Vašemu šálku kávy FITNESS COFFEE®. Do skleněné nádoby dáme kávu FITNESS COFFEE®, zalijeme vroucí vodou a necháme 4-7 minut vylouhovat. Následně tlačíme vrchní díl nádoby ke dnu, čímž se káva odfiltruje a čistá bez lógru se nalévá do šálku. Takto připravená káva by měla být konzumovaná v průběhu 20 minut po přípravě, aby se dlouho v nádobě nelouhovala. Dlouhodobější skladování se nedoporučuje. Vhodné pro: mletou kávu FITNESS COFFEE®.

Italská Moka

Známá jako „italská konvice“ anebo „caffettiera“, je troj-komorová konstrukce, kde se ve spodní části vaří voda, vroucí voda prochází přes filter s kávou FITNESS COFFEE® do horní části přímo při varu na sporáku. Výsledná káva (espresso ale bez pěny) se shromažďuje v horní části. Nápoj bude mít lahodnou chuť s intenzivní vůní bylin, kávy a koření. Doporučujeme použít cca. 6/7 g kávy na 1 šálek s obsahem 40-60 ml. Vhodné pro: mletou kávu FITNESS COFFEE®.“Soupeřky si nevybírám, ale tuhle kávu ano.”

Jarmila Ptáčníková

“Jsem ráda, že je na trhu zdravá káva.”

Pavla Chvalovská